Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Statystyki sezonu 2012/2013

W sezonie 2012/2013 Karpackiej Amatorskiej Ligi Hokejowej rozegrano 16 spotka艅: 12 sezonu zasadniczego i 4 fazy fina艂owej. Wszystkie mecze rozstrzygn臋艂y si臋 w regulaminowym czasie gry (3x15min).

艁膮cznie w 16 spotkaniach pad艂o 185 bramek, co daje wysok膮 艣redni膮 11,56 bramki na mecz. Ten fakt wystawia dobr膮 laurk臋 napastnikom, gorsz膮 obro艅com i bramkarzom.

Gospodarze wygrywali 艣rednio w co drugim meczu u siebie (8 z 16 spotka艅 ko艅czy艂o si臋 zwyci臋stwem gospodarzy), zdobywaj膮c 91 bramek. Go艣cie strzelili ich 94. Jak wida膰, atut w艂asnego lodowiska (a czasami formalnego bycia gospodarzem, jak w przypadku derb贸w pomi臋dzy sanockimi ekipami czy meczu o 3. miejsce Kro艣nian rozgrywanym w D臋bicy) nie by艂 czynnikiem znacz膮cym.

Najbardziej bramkostrzeln膮 by艂a ekipa Kogut贸w, kt贸ra zdoby艂a 77 bramek w 8 meczach (9,63 bramki na mecz) trac膮c ich 40 (5 bramek na mecz). Najlepiej w defensywie gra艂a dru偶yna Czart贸w, trac膮c 20 bramek (2,5 bramki na mecz), a zdobywaj膮c 38 (4,75 bramki na mecz).

Niekwestionowanie najlepszym strzelcem sezonu zosta艂 hokeista zdobywc贸w tytu艂u Miros艂aw Cybuch, strzelaj膮c 27 bramek. Zawodnik ten wygra艂 tak偶e klasyfikacj臋 kanadyjsk膮 z dorobkiem 37 punkt贸w (27G, 10A). Drugi w kolejno艣ci by艂 jego partner z formacji Daniel Stabry艂a, kt贸ry okaza艂 si臋 jednocze艣nie najlepszym podaj膮cym, zdobywaj膮c 艂膮cznie 28 punkt贸w (13G, 15A). Do艣膰 powiedzie膰, 偶e duet ten zdoby艂 艂膮cznie ponad po艂ow臋, bo 40 z 77 wszystkich bramek strzelonych przez Koguty.

W 16 meczach na艂o偶ono na zawodnik贸w 艂膮cznie 438 minut kar (27,38 minut/mecz), w tym 4 kary meczu*. Przewodzi tej niezbyt chlubnej klasyfikacji Sebastian Niemiec z "dorobkiem" 38 minut przed Mateuszem Gefertem - 35 minut. Analizuj膮c dru偶ynowo, najwi臋cej na 艂awce kar sp臋dzi艂y ekipy SHK (128 minut), Nied藕wiedzi (121 minut)Kogut贸w (119 minut). Znacznie mniej uzbiera艂y Czarty (70 minut).